Wspólne grillowanie, frisbee, badminton, a do tego wycieczki z przewodnikiem po parku kulturowym, stanowiska rekonstruktorów, warsztaty odlewania żołnierzyków z cyny, przejazd Warszawskiej i Kobyłkowskiej Masy Krytycznej, czy Miasteczko Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji – m.in. takie atrakcje czekają na gości Rodzinnego Pikniku Rowerowego, który odbędzie się w Ossowie już 6 lipca.

– Ossów to przede wszystkim historia Bitwy Warszawskiej, ale również świetne miejsce do rekreacji. Chcielibyśmy zaprosić mieszkańców powiatu Wołomińskiego i nie tylko, do wspólnego odkrywania historii między innymi poprzez aktywne spędzanie czasu – mówi Maksym Gołoś, dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury „Park Kulturowy Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku”, która jest organizatorem Pikniku.

Impreza odbędzie się 6 lipca na terenie Zespołu Szkół w Ossowie (ul. Matarewicza 148) w godzinach 11.00-18.00. W czasie pikniku będą organizowane wycieczki rowerowe z przewodnikiem po terenie Parku Kulturowego. Na terenie imprezy pojawia się stanowiska rekonstruktorów, a Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej z Kobyłki pokaże swoją ekspozycję uzbrojenia z okresu wojny polsko-bolszewickiej.

Jednak impreza będzie miała wymiar przede wszystkim rekreacyjny. – Uruchomimy bezpłatną wypożyczalnię zestawów do badmintona, frisbee, kocyków piknikowych, a nawet małych grilli. Zależy nam na tym, by nasi goście przede wszystkim miło spędzili czas. Żeby Ossów kojarzył się z nie tylko z ważną historią, ale również z możliwością aktywnego spędzania czasu – tłumaczy dyrektor Maksym Gołoś. – Ważnym akcentem imprezy będzie również przyjazd rowerzystów Warszawskiej Masy Krytycznej – dodaje.

Sporą atrakcją dla najmłodszych może być Miasteczko Ruchu Drogowego, które zainstalują na szkolnym parkingu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi będą nie tylko uczyć dzieci jak bezpiecznie poruszać się po publicznych drogach na rowerze, ale zorganizują też wiele konkursów z nagrodami.

Pierwotnie impreza miała odbyć się 17 maja, jednak organizator musiał ją przełożyć ze względu na złą pogodę. Piknik rozpocznie się o godz. 11.00. Część piknikowa potrwa do godz. 18.00, ale najwytrwalsi będą mieli szansę posiedzieć przy ognisku jeszcze do godz. 22.00.

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na naszym facebooku, gdzie codziennie będą pojawiać się aktualne informacje na temat imprezy.

Rozmiar czcionki
Kontrast