Po raz pierwszy rowerzyści Warszawskiej Masy Krytycznej przyjadą ze stolicy do Ossowa w zorganizowanym przejeździe. Będzie to świetna okazja do poznawania historii poprzez aktywność fizyczną.

Przejazd odbędzie się w niedzielę 6 lipca. Wyjazd z pl. Zamkowego o godz. 10.30. Organizator zapewnia również powrót w zorganizowanym peletonie.

Rozpoczynamy rejestrację – aby wziąć udział w przejeździe z Warszawy do Ossowa (i z powrotem) należy wysłać maila (na adres jolanta.kielczyk@ossow1920.pl) zawierającego: imię, nazwisko, wiek i rozmiar koszulki (potrzebny do rozdzielenia pakietów startowych). Liczba miejsc jest ograniczona do 300, wiec warto się pośpieszyć. Pakiety startowe zawierające koszulki będą rozdawane na miejscu w Ossowie bezpośrednio po przyjeździe WMK.

Trasa przejazdu liczy prawie 20 km (ok. 2,5 godz. jazdy) i wiedzie z Placu Zamkowego, dalej Miodową, Senatorską,Nowym Przejazdem, al. Solidarności, Mostem Śląsko-Dąbrowskim, al. Solidarności, Kosmowskiej, Grodzieńską, Radzymińską, Naczelnikowską, Księcia Ziemowita, Swojską, Janowiecką, Warszawską, Aleją Marszałka Piłsudskiego, Szwoleżerów, Żołnierską, Wyszyńskiego, Poniatowskiego, Nadarzyńską, Hallera, Matarewicza, (cała trasa dostępna tu: http://www.traseo.pl/trasa/ossow/code/I3-Oh36). Rowerzyści będą mieli możliwość również wspólnego powrotu w zorganizowanym przejeździe po zakończeniu imprezy.

Jednak to nie jedyna „masa” tego dnia. Swój przejazd organizuje Kobyłkowska Masa Krytyczna (zobacz trasę). Rowerzyści spotykają się pod Miejskim Ośrodkiem Kultury i wspólnie ruszają w kierunku Ossowa. Uczestnicy KMK również mogą liczyć na pakiety startowe bez konieczności rejestracji. Warunkiem jest uczestniczenie w imprezie od zbiórki pod ratuszem do przyjazdu do Ossowa.

Przeczytaj co czeka na gości Rodzinnego Pikniku Rowerowego.

Rozmiar czcionki
Kontrast