Ponad 100 motocyklistów zatrzyma się w sobotę w Ossowie. Będzie to przystanek na trasie XIII Rajdu Katyńskiego, którego uczestnicy jadą oddać hołd zamordowanym przez NKWD polskim oficerom i odwiedzają miejsca naznaczone polską historią.

Uczestników na trasie z Warszawy przez Ossów, Wołomin, Radzymin aż do Ostrowii Mazowieckiej będzie eskortować grupa motocyklistów zrzeszonych w klubie MotoCud z Radzymina. W Ossowie zatrzymają się jedynie na chwilę, gdzie oddadzą hołd ks. Ignacemu Skorupce i poległym w Boju pod Ossowem bohaterom, odwiedzą też Pawilon Ekspozycyjny z panoramą Bitwy Warszawskiej.

Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński zatacza krąg docierając w pierwszej kolejności do miejsc związanych ze Zbrodnią Katyńską. Rajd jest jednocześnie licząca ponad 7 tysięcy kilometrów długości wyprawą na Kresy Rzeczypospolitej, stąd na trasie Wilno, Lwów, Żytomierz, Bar, Kamieniec Podolski, Chocim oraz liczne inne miejscowości naznaczone polską historią.

Jako Samorządowa Instytucja Kultury „Park Kulturowy Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku” czujemy się wyróżnieni mogąc gościć u siebie uczestników XIII Rajdu Katyńskiego, którzy od lat wspierają naszch rodaków na Wschodzie. Trasa Rajdu związana jest ze Zbrodnią Katyńską, będącą zemstą Stalina za odpór, jaki daliśmy komunistom w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Start Rajdu zaplanowano pod Pomnikiem Katyńskim przy ul. Podwale 24 sierpnia o godz. 9.00. Około. Godz. 10.30-11.00 kolumna ponad 100 motocykli dojedzie do Ossowa. Relacje z Rajdu będzie można śledzić na fanpage facebook.com/ossow1920.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.rajdkatynski.com.

Omówienie trasy XIII Rajdu Katyńskiego.

Rozmiar czcionki
Kontrast