Wycieczki rowerowe z przewodnikiem po parku kulturowym, dioramy rekonstruktorów, pokaz sprzętu strażackiego, strzelnica ASG i wiele innych atrakcji czeka na gości Rodzinnego Pikniku Rowerowego. Zapraszamy już w niedzielę 5 lipca do Ossowa.

Impreza rozpoczyna się o godzinie 11.00, od godz. 12.00 co półtorej godziny będą organizowane wycieczki rowerowe z przewodnikiem po terenie Parku Kulturowego (kto nie ma roweru może go wypożyczyć na miejscu – obowiązuje kolejność zgłoszeń). Dla dzieci przewidzieliśmy gry i zabawy, dmuchańce, a także warsztaty plastyczne przez cały czas trwania pikniku. Dla nieco starszych PSWW Haller przygotowało również strzelnicę ASG, na której będzie można sprawdzić się w strzelaniu do tarczy.

Badminton, grill, frisbee

Podczas pikniku będzie czynna bezpłatna wypożyczalnia zestawów do badmintona, dysków frisbee i małych grilli. Zachęcamy więc do zabierania własnego prowiantu. Dla tych, którzy nie chcą przygotowywać posiłku sami, będzie też możliwość kupienia kiełbaski z grilla.

Rekonstruktorzy 1920

Goście pikniku będą mogli wejść do obozu rekonstruktorów Towarzystwa Historycznego 1920,  którzy przygotowali szereg małych dioram, które obrazują nie tylko wojskowe realia czasów wojny polsko-bolszewickiej. Na koniec czekać będzie plenerowe studio fotograficzne, gdzie uczestnicy pikniku będą mogli liczyć na profesjonalne zdjęcia.

Impreza odbędzie się na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ossowie oraz położonego obok Zespołu Szkół w Ossowie w godzinach od 11.00 do 17.00.

Dla tych, którym wrażeń będzie mało tuż po imprezie zapraszamy do udziału w nowym projekcie Samorządowej Instytucji Kultury – OKO – Ossów Kino Otwarte, w ramach którego bezpłatnie wyświetlamy kinowe filmy dla publiczności. Szczegółowy repertuar dostępny jest na miejscu w Centrum Informacji Turystyczno Historycznej w Ossowie.

Rozmiar czcionki
Kontrast